חקירות בחו"ל

חקירות רבות מתרחשות בארץ אך חקירות רבות מתרחשות גם בחו"ל. משרד חקירות המנהל חקירה בחו"ל נדרש להבין את חוקי המדינה בה החקירה מתרחשת, את השפה המדוברת, קוד ההתנהלות, מנהגי המקום ועוד.

חשוב מאוד לנהל את פרטי החקירה ואופי המעקב לפרטי פרטים ולעשות עבודת מחקר מקיפה כך שלא יתעורר חשד של אף גורם – לא של החשודה או החשודה, לא של הבאים במגע עם איתם ולא של הסביבה.

חקירה בחו"ל יכולה להיות עסקית כאשר מדובר בחברה עסקית בינלאומית שמנהלת את עסקיה מעבר לים או כזו המעוניינת להכיר מקרוב את המתחרים ודרכי פעולתם כדי לפרוץ לשוק. מטרתה של חקירה מסוג זה היא לאסוף מידע מקדים לגבי קמפיינים מתוכננים ומועדם, צעדים שיווקיים העתידים להתרחש או לחלופין מעקב אחר שותפים בעסק החשודים במעילה, בגידה והעברת מידע שלא כראוי. החקירה כוללת האזנות סתר, הקלטות ואף מניעת זליגת מידע של החברה שדרשה את החקירה.

חקירה בחו"ל יכולה להיות גם חקירה אישית, כאשר מדובר במקרים כגון איתור נעדרים (בין אם מבחירה של בריחה ובין שלא מבחירה – חטיפה, ועוד), איתור רכוש ונכסים (בדרך כלל מדובר בענייני ירושות וגירושין כאשר מדובר בהסתרת מידע במרמה), חשד לבגידה בין בני זוג אשר מתרחשת מעבר לגבולות הארץ (פגישות עסקיות, חופשה משותפת וכדומה).

חקירה בחו"ל יכולה להיות פלילית, כאשר מדובר במקרים הכוללים שוחד, גניבה, אלימות במשפחה ואף חשד לרצח.

חקירות בחו"ל דורשות ניסיון רב, ידע, מקצועיות ויסודיות. חוקר אשר מכיר את תחום החקירות והמעקבים לעומק יוכל לנהל חקירה כזו בקלות יחסית בניגוד לחוקר מתחיל אשר יאלץ לעבוד זמן רב יותר, לבצע חקירה מקיפה יותר ויתכן כי לא יצליח להשיג את התוצאות הדרושות להשלמת החקירה.

חקירות בחו"ל יש לבצע עם מומחים בעלי וותק – אם אתם זקוקים לסיוע, ייעוץ מקדים או חקירות בחו"ל תפנו לא.מ חקירות!