חקירות עובדים

קיימים עסקים רבים בארץ ובעולם. עסקים קטנים, בינוניים וגדולים. חלק מהחברות הן חברות ענק, וחלק מהחברות הן משפחתיות יותר. מה שמשותף כמעט לכל העסקים והחברות הוא שלכולם יש עובדים.

עובדים הם השמן שמסובב את גלגלי המערכת בכל חברה אך כדי שעובד יוכל ליהנות ממקום עבודתו הוא צריך להוכיח נאמנות למערכת ממנה הוא מתפרנס.

קיימים מקומות עבודה רבים אשר כבר בשלב הראיונות מבצעים מבדקי אמינות כדי לוודא שאינם מעסיקים עובד אשר ירמה, יגנוב או ימכור סודות מסחריים במהלך תקופת עבודתו בחברה.

ישנם מקרים רבים המעוררים את חשדם של המעסיקים ומצריכים מעורבות מבחוץ וחקירה בנושא: עובדים העוסקים במכירת מידע עסקי פנימי (בין אם מדובר במידע מסווג ובין אם מדובר במידע נגיש הרי שמדובר בעבירה לכל הדעות), חשד לבגידה של שותף בכיר בעסק, חשד להעלמת כספים או מידע של בעל מניות בחברה, גניבה (ציוד, כסף ולעיתים חומרי גלם), העלמת מידע, הפרת קניין רוחני, הטבות ללקוחות או ספקים המעניקים הטבות מיוחדות לעובד המסייע ועוד.

גניבה מעסק חמורה הרבה יותר מגניבה רגילה מהסיבה שמדובר בנזק כספי בנוסף לנזק תדמיתי ופגיעה בשם הטוב והמוניטין של העסק. עובד שזנח את דרך הישר עלול לגרום נזקים גדולים מאוד לחברה. רוב החברות אינן מעוניינות שהסיפור יצא מפרופורציה וידלוף לאמצעי התקשורת ולכן פונים למשרדי חקירות פרטיים. משרד חקירות פועל בשיתוף פעולה מלא מול הנהלת החברה ומבצעים מעקבים צמודים הכוללים מכשירי האזנה, מכשירי הקלטה וציוד מתקדם על מנת לאסוף ראיות מהימנות ובעלות תוקף.

בכל חקירות עובדים, משרד החקירות חייב להכיר את נהלי החברה לעומק, לאסוף נתונים על דרכי הפעילות של החברה ולבצע את המעקב באופן שלא יעורר חשד של העובד החשוד ולא של הסובבים אותו, דבר העלול לפגוע בחקירה ובתוצאותיה.

חושדים שיש עובד שאינו פועל כשורה בחברה שלכם? חוששים שקיימת דליפת מידע מהעסק שלכם? משרד א.מ חקירות הוא המשרד עבורכם!