איתור נעדרים

לא פעם שומעים בחדשות ובעיתונות על אנשים אשר אבד איתם הקשר והם בגדר נעדרים. יש אנשים אשר נעדרים מבחירה כגון בני נוער אשר ברחו מהבית והורים ביולוגיים אשר החליטו להיעלם. כמו כן, קיימים אנשים אשר נעדרים שלא מבחירה אלא מכורח הנסיבות כגון קרובי משפחה אשר אבד עימם הקשר מסיבה לא ידועה, אנשים/חיילים אשר נחטפו ומטיילים בעולם שנעלמו עקבותיהם.

איתור נעדרים נעשה גם בארץ וגם בחו"ל.

בחו"ל קיימים מקרים רבים בהם ישנם נעדרים אשר קיים חשש לחייהם, כמו מטיילים אשר אבדו בטרקים בעקבות מזג אוויר קשה או תופעות טבע בלתי צפויות (רעידת אדמה, הוריקן, צונאמי וכדומה) ולא בטוחים מה עלה בגורלם. משרד חקירות מקצועי חייב להיות בעל קשרים עם משרדי חקירות בעולם וכן לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם רשויות המדינה בה מנסים לאתר את הנעדר/ת וזאת על מנת להקל, לזרז ולייעל ככל שניתן את מציאת הנעדר/ת ולהקטין את הסיכוי לאיבוד הקשר לצמיתות או לפגיעה גופנית קשה עד כדי מוות. בנוסף, איתור נעדרים בחו"ל מתרחש גם לצורך איתור יורשים, איתור חייבים, איתור קרובי משפחה (כמו הורה ביולוגי) אשר בחרו להעלים את עקבותיהם ואף איתור של רכוש ונכסים לצרכי ירושה אשר מוסתרים והועלמו בכוונה תחילה.

בארץ, חקירות איתור נעדרים מתמקדות, פעמים רבות בבני נוער רבים אשר בורחים מהבית בעקבות מריבה קשה עם הוריהם, התחברות עם אנשים מפוקפקים אשר גורמת להם לסטות מדרך הישר ולצאת לדרך חדשה רחוקה מעיני כל, הורים ביולוגיים אשר בחרו שלא להיחשף בפני הילדים אותם הם ילדו (כל אחד מסיבותיו), יורשים, חייבים ועוד.

משרד חקירות חייב לערוך את החקירה באופן היסודי, המהיר והמקיף ביותר תוך הקפדה על כל הפרטים הקטנים וניתוח של כל ממצא שולי ככל שיהיה.

מקווים שלא תזדקקו אבל אם שמעתם, ראיתם או שאתם זקוקים לעזרה, אנו פה לשירותכם!