איתור נעדרים

אין כמעט יום שעובר ללא פרסום או הודעה על אדם שנעדר מביתו, בין אם מדובר בילד, ילדה, חייל, חיילת, איש, אישה, קשיש או קשישה. טבעי שכאשר משפחה מגלה שאחד מבני הבית נעדר הידיעה מביאה עמה רגשות עזים וחששות רבים, מחשבות נוראיות ובעיקר אימה ופחד – פחד לגורל הנעדר ופחד מחוסר הידיעה. בעיקר במדינת ישראל בה החששות גוברים כאשר מתפרסמת הודעה לגבי נעדר בעיקר בעקבות גלי הטרור וההצהרה שיש רצון לבצע חטיפות על מנת לשחרר אסירים בתמורה.

נעדרים רבים בסופו של דבר נמצאים בריאים ושלמים אך לצערנו יש מקרים בהם זה נגמר אחרת. קיימות פניות רבות למשרדי חקירות וחוקרים פרטיים בנושא איתור נעדרים. כאשר מתרחשת פניה מסוג זה משרד החקירות מפנה למקרה משאבים רבים ומעמיד את המקרה בעדיפות עליונה מאחר ובמקרים אלו כל דקה עלולה להיות קריטית ומשמעותית ועלולה להשפיע על גורל הנעדר/ת.

חוקרים מיומנים מכינים תיק חקירה מסודר המכיל בתוכו: תיאור מדויק של הנעדר/ת מבחינת גובה, משקל, גוון עור, צבע עיניים, צבע שיער, דברים בולטים כגון קעקוע מיוחד במקום בולט וכדומה, וכן נתונים באשר לפרטי הביגוד בהם נצפה לפני היעלמותו. שמות, כתובות וטלפונים של חברים קרובים שהכירו את הנעדר/ת מקרוב ונהגו לבלות ביחד. מקומות בילוי עיקריים אשר הנעדר/ת פקד/ה בין אם מדובר במקום לימודים, מקום שירות, מקום עבודה, מקומות בילוי, פארקים, פאבים, ועוד. בנוסף, נלקחים בחשבון אפשרויות שיתכן ויתרחשו – חטיפה בידי גורמים עוינים, בריחה בעקבות מריבה או סכסוך, ואף נלקחת בחשבון האפשרות שמדובר בחקירה שתסתיים מחוץ לגבולות המדינה.

כאשר תיק החקירה מכיל בתוכו את כל הפרטים שהחוקר צריך על מנת להתחיל בחקירה מתחילים לעבוד מסביב לשעון ללא כל דחיה על מנת לאתר במהירות האפשרית את הנעדר/ת.

נתקלתם במצב בעיתי פנו במהירות האפשרית לגורם מוסמך שיסייע לכם למצוא את היקירים שלכם – זכרו כל דקה חשובה! זקוקים לעזרה ? משרד א.מ. חקירות ישמח לעמוד לרשותכם!