חקירות אישיות

חקירות אישיות כוללות בתוכן:

  • מעקב אחר הילדים שלנו במידה ואנו חושדים שמשהו לא כשורה.
  • אימות או הסרת חשש של בני זוג כאשר יש חשד לבגידה.
  • איסוף חומר ומידע כראיות לבית משפט – במקרים של גירושין סבוכים, ראיות על קיומה של בגידה, הסתרת רכוש או כסף כדי לצאת ידי תשלום חובות או הקטנת תשלום מזונות.

ברם אולם, מרבית החקירות האישיות עוסקות ביחסים שבינו לבינה ונוגעות בתחום הבגידות.

הזמנת חקירה אישית יכולה להתבצע על ידי גבר החושד באשתו, אישה החושדת בבעלה ולעיתים אף על ידי המאהב או המאהבת אשר פיתחו אובססיה למושא אהבתם.

חקירה אישית מסוג זה מצריכה ידע מקדים בנוגע לנחשד. מידע אשר יועיל לחקירה ויניב תוצאות איכותיות ומהירות יותר. המידע המקדים בדרך-כלל נאסף על ידי החוקר הפרטי בעת מעמד הזמנת החקירה וזאת על מנת ללמוד על הנחקר ועל שגרת חייו פרטים שיסייעו לחקירה, כגון: מקום עבודה, אופי העבודה, שעות עבודה ושעות היעדרות מהבית, מקומות בילוי מועדפים, ימי בילוי קבועים והרגלים נוספים. החוקר הפרטי מבצע תחקור יסודי ומשווה שעות העבודה המקובלות במקום העבודה לעומת שעות העבודה בפועל, יציאות לא שגרתיות ולעיתים אף יציאות קבועות למקומות קבועים בשעות קבועות.

חקירה אישית יסודית מצריכה שעות רבות של מארבים והמתנה, לעיתים מורטת עצבים, במצבים לא שגרתיים – בשיחים, בגשם, בנסיעות ארוכות, בשמש יוקדת ואף במקומות לא בטוחים. יש חשיבות רבה בתכנון ובארגון החקירה ושלביה מאחר ופעמים רבות יש צורך בגיבוי מסיבות שונות המצריכות בדיקת 2 יעדים במקביל, טיסה פתאומית, חקירה מקבילה, התפתחות מעניינת ועוד.

רוב החקירות האישיות מסתיימות באימות החשש של הגורם המזמין את החקירה ולכן חייו של חוקר פרטי מלאי בשורות איוב מחד אך מלאי סיפוק וריגוש מאידך.