מעקב אחר בני נוער

כולם מדברים על "הנוער של  היום" מבלי לתת את הדעת לעובדה שהנוער של היום חשוף להרבה יותר דברים, הרבה יותר סכנות, הרבה יותר מידע מאשר אנו היינו חשופים בגילאים מבוגרים הרבה יותר. בגיל ההתבגרות ההורמונים בגוף משתוללים ולעיתים אין הם יכולים לשלוט על מה שהם עושים או אומרים. החשיפה הרבה עלולה להיות חיובית, אך בד בבד עלולה גם לגרום למעשים שליליים.

הורים, פקחו עיניים ושימו לב לפרטים הקטנים שאמורים להדליק אצלכם נורה אדומה שמשהו לא טוב מתרחש בחיי הילדים שלכם - במידה וחלה ירידה משמעותית במשקל, היעדרויות רבות מהלימודים, חברים חדשים שאינם נראים לכם, אלימות מילולית ולעיתים פיזית אשר אינה הולמת את הלך הרוח של הילד או הילדה, סימנים על הגוף, עיניים אדומות או שאתם מגלים פתאום שחסר לכם כסף בבית – אלו סימני אזהרה אליהם יש לשים לב!

בני הנוער חשופים היום לאלכוהול, אלימות, סמים קלים ואף סמים קשים – יש להם הרבה פנאי לאחר שעות הלימודים ובעיקר בתקופת החופש הגדול. השעות הרבות וחוסר המעש מובילים בני נוער רבים לנסות ולהתנסות בכל מיני דברים שעלולים להביא צרות צרורות. בני הנוער מסתובבים בחבורות גדולות, מדברים בקול רם, מתחברים בקלות ומושפעים לעיתים רבות גם מאנשים לא מוסריים. אלכוהול נהיה נגיש יותר ובני נוער רבים מקיימים מסיבות אלכוהול בתוספת סמים קלים הגוררים בסופו של דבר לקטטות ואלימות שלא לצורך.

הורים רבים מתוסכלים מחוסר הידיעה וחוסר השליטה בחיי בני הנוער. מצד אחד הם חוששים מלחץ רב מדי שעלול לגרום לבני הנוער לברוח ויוביל לאיבוד האמון והריסת הקשר ביניהם, מצד שני הם רוצים לדעת, רוצים לעזור ורוצים למנוע התדרדרות מסוכנת, התמכרות מיותרת ואסון אפשרי.

משרד א.מ חקירות עוזר להורים רבים, על בסיס יומיומי, לדעת יותר על הילדים שלהם. אנו מבצעם מעקב אחר בני נוער תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה כדי לשמור על מערכת היחסים בין ההורים לבני הנוער ולאפשר מרחב תמרון במידת הצורך.