חוקר פרטי

חייו של חוקר פרטי הם בהחלט אינם חיים רגילים. חוקר פרטי אשר צבר במהלך שנותיו וותק וניסיון בתחום החקירות הפרטיות כבר מודע לעובדה ששגרת חייו לא תהיה כפי שהייתה עד כה.

שגרת העבודה במשרד חקירות בכלל ושל חוקר פרטי בפרט עמוסה, מלאה עניין ובדרך כלל אינה מתרחשת בימים ובשעות עבודה שגרתיות.

חוקר פרטי אשר שם לו למטרה להיות מקצועי ואיכותי בתחום, מחויב להיות זמין 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, שבתות, חגים, לילות, יממות שלמות, בארץ, בחו"ל כל יום כל היום. חוקר פרטי מומחה חייב להיות מסוגל להיטמע בכל מקום ולבצע מעקב מבלי לעורר חשד ולו המזערי ביותר.

חוקר פרטי מיומן יודע איך חקירה תתחיל איך לעולם לא יודע כיצד היא תסתיים ולכן לפני תחילת תכנון המעקב הוא מבצע איסוף מידע מקיף ופרטני ככל שניתן ומכין מספר תכניות מגירה ודרכי פעולה כהכנה למגוון רחב של מצבים אפשריים, מובן שתמיד עלול לקרות מצב יוצא דופן שלא ניתן היה לצפות מראש. בדרך כלל חוקרים מיומנים ובעלי ניסיון יודעים לזהות מקרים יוצאי דופן ואירועים יחודיים, להתמודד איתם ואף להיות מסוגלים להעריך מה הזמן המשוער לסיום החקירה. בעקבות המצבים הרבים הבלתי צפויים שנוצרו במהלך שנותיהם בעבודה זו, חוקר פרטי מיומן לא עובד לבד. קיימים מעקבים אשר נמשכים שעות ארוכות ואף ימים רצופים, הרבה מעבר למצופה. כדי שלא לפספס אף ממצא ממשי וכדי להישאר ערניים וחדים יש צורך לבצע חילופים בין החוקרים ולהעניק לחוקר העייף זמן הפסקה המאפשר להתרענן, לישון ולצבור כוחות להמשך. בנוסף, לכולנו יש אילוצים ומחויבויות שאינם קשורים בעבודה ושלא ניתן לדחות אותם לכן, אם יש גיבוי ניתן ליהנות ממימוש המחויבויות ללא פגיעה במהלך החקירה